Wiwat Konstytucja!!! - Apel
Wiwat Konstytucja
Ten radosny okrzyk zabrzmiał dziś w naszej szkole w sposób szczególny. Z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja odbył się uroczysty apel, podczas którego przenieśliśmy się w czasie do roku 1791 na plac zamkowy w Warszawie. W wyobraźni towarzyszyliśmy twórcom konstytucji, czyli Stanisławowi Augustowi, Hugo Kołłątajowi, Ignacemu Potockiemu i innym postaciom epoki, podczas podpisywania tego historycznego aktu. A potem, jak wtedy na placu zamkowym, wraz z mieszczanami cieszyliśmy się z ważnego kroku, jaki uczyniła Rzeczpospolita, stając się jednym z pierwszych państw w Europie z nowoczesną konstytucją.
Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie wspaniałego apelu.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!