Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Piątek, 19 kwietnia 2024
Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
pochmurno
1°C

Program LAPTOP DLA UCZNIA

Ocena 0/5

Szanowni Rodzice, 

w ramach wsparcia rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów rusza program „Laptop dla ucznia”.

W związku z tym dnia 24.10.2023r. szkoła przekazuje Rodzicom  uczniów klas IV kwestionariusz osobowy. Uczniowie przyniosą dokument do domu. Kwestionariusz należy wypełnić najpóźniej do czwartku 26.10.2023r.

Jednocześnie prosimy o zapoznanie się ( prosimy nie wypełniać) ze wzorami umów załączonymi w niniejszej wiadomości.

W załączeniu:

1.wzór umowy przekazania na własność komputera przenośnego typu laptop 

2.wzór umowy użyczenia komputera przenośnego typu laptop

 

Z poważaniem 

dyrektor szkoły

Agnieszka Bogucka

 

Czy czwartoklasiści, którzy otrzymali komputery w ramach programu dla dzieci byłych pracowników PGR otrzymają drugi komputer?

Zgodnie z zapisami ustawy o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, co roku uczniowie rozpoczynający IV klasę szkoły podstawowej będą otrzymywali laptopy. Jeśli uczeń posiada już sprzęt przekazany w ramach innego programu, będzie mógł zdecydować, który sprzęt będzie wykorzystywał. Uczeń będzie mógł posiadać tylko jednego laptopa zakupionego z programu finansowanego ze środków publicznych. Sprzęt, z którego uczeń zrezygnuje, zwrotowi do podmiotu, od którego uczeń go otrzymał, a ten będzie mógł zdecydować co do jego dalszego wykorzystania.

Czy czwartoklasiści, których rodzina skorzystała z dofinansowania 1500 zł z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do zakupu sprzętu, otrzyma laptop?

Wsparcie finansowe było realizowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w 2020 r. i 2021 r. i polegało na udzielaniu pomocy finansowej na realizację innych zadań wynikających z polityki państwa w zakresie rolnictwa i rozwoju wsi, w zakresie dofinansowania kosztów zakupu w okresie od dnia 10 grudnia 2020 r. do dnia 31 marca 2021 r. komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką, z przeznaczeniem dla rodzin, a nie na konkretnego ucznia. Trwałość projektu upłynęła najpóźniej 31 marca 2023 r.

Mając na uwadze charakter działania realizowanego przez ARiMR, uczniom klas IV szkół podstawowych z rodzin, które skorzystały ze wsparcia ARiMR, przysługują laptopy w ramach ustawy o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Czy czwartoklasista, który skorzystał z dofinansowania z PFRON, otrzyma laptop?

Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, uczniowi klasy objętej wsparciem przysługuje jeden laptop sfinansowany ze środków publicznych. Jeżeli uczeń klasy objętej wsparciem otrzymał laptop w ramach wsparcia z innych programów finansowanych ze środków publicznych, rodzice tego ucznia decydują, czy korzystają ze wsparcia, o którym mowa w art. 2 ust. 3 pkt 1 ww. ustawy, czy wsparcia przewidzianego w tych programach ( art. 9 ust. 2 Ustawy). W przypadku wyboru laptopa zakupionego w ramach ustawy, laptop otrzymany w ramach innych programów finansowanych ze środków publicznych podlega zwrotowi do podmiotu, od którego uczeń go otrzymał.

 Natomiast, w przypadku dofinansowania z PFRON, wnioskodawca ponosi koszty zakupu i partycypuje w nich, nie otrzymuje składników rzeczowych. Celem dofinansowania jest likwidacja barier w komunikowaniu się i barier technicznych – osoby niepełnosprawnej, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności.

 Dofinasowanie z PFRON nie wpływa więc na możliwość otrzymania wsparcia wynikającego z ww. ustawy.

 

Więcej pytań i odpowiedzi można znaleźć na stronie: https://laptopdlaucznia.gov.pl/pytania-i-odpowiedzi

Pliki do pobrania:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.